Erdal Parlak

Erdal Parlak ile Gerçekleştirilen Röportaj

  • Erdal Parlak kimdir? Kendinizden bahseder misiniz? Ufuk Üniversitesi’nden hangi bölümden ve ne zaman mezun oldunuz?

Erdal Parlak 1976 Ankara doğumlu klasik, azimli, sebatkar çalışmayı seven bir Anadolu çocuğu, hayatı şöyle anlamlandıran biri; zahmetsiz rahmet olmaz. Olanında tadı olmaz düsturunca kendinden münhasır biri.

1999 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Memur

2006 Emekli Sandığı Genel Müdürlüğü Memur

2011 Gümüşhane İl Müdürlüğü Şef

2012 SGK Hizmet Sunumu Genel Müdürlüğü Şef

13/06/2017 Konya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Kulu SGM Müdürü

7/01/2019 Ankara Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Sıhhiye SGM Müdür Yrd.

Ufuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme A.B.D. Toplam Kalite Yönetimi Yüksek Lisansına 2006’da başladı.  2008’de bitirdi.

  • Ufuk Üniversitesi’ni ve Toplam Kalite Yönetimi bölümünü tercih etme sebebiniz nedir?

Toplam Kalite Yönetimi eğitimi ile iş, sosyal ve aile hayatıma teoriden pratiğe aktarabileceğim ne olabilir düşüncesi ve problem çözme noktasında farklı bir bakış açısı arama dürtüsü ve hayatımın her alanına koymaya çalıştığım kaliteli yönetim mi yoksa yönetim kalitesi mi felsefesi ile hayatıma, sosyalleşme irademe, aileme, çocuklarıma, işime nasıl katkı sağlarım çabasında ibarettir.

  • Şu anki işiniz mezun olduğunuz alanla mı ilgili? Kendi alanınızda çalışıyorsanız, bu konuda bizi biraz bilgilendirebilir misiniz? Ufuk üniversitesinde okumanın alanda çalışırken, gerek teorik gerek pratik size ne gibi avantajları oldu?

Şu anda Toplam Kalite Yönetimi ile ilgili direkt bir işte çalışmıyorum. Ancak; eğitimimi idarem altındaki birimlerin iş akışına entegre etmeye gayret gösteriyorum. Çalışma arkadaşlarıma ve bana faydalı olacağını düşündüğüm yöntemleri resmi bir dokumana bağlı olmasa bile uygulamaya imkanlar çerçevesinde gayret ediyorum.

  • Ufuk Üniversitesi’nden almış olduğunuz eğitim kariyerinizi nasıl etkiledi?

Kariyer basamaklarını yavaş ama emin adımlarla çıkmama katkı sağladığını söylemek durumundayım.

  • Ufuk Üniversitesi Toplam Kalite Yönetimi bölümünde halen okumakta olan öğrencilere veya yeni mezunlara neler tavsiye edersiniz?

Şahsi kanaatim: Yönetim Kalitesi ile Toplam Kalite Yönetimi arasında bir köprü gibi olmaları ve kaliteyi yönetmek düsturunda başarılı olmak için yönetim kalitesine önem  vermelerinin,  yönetim basamağına çıktıklarında işlerine çok yaracağı kanaatindeyim. Ziya Paşanın dediği gibi: Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz.